ЗМІ про нас

Камрад - це, в першу чергу, братство захоплених шукачів скарбів, а вже потім комерційне підприємство. Громадянське об'єднання «Пошуково-історичний клуб« Камрад »офіційно зареєстровано в Міністерстві юстиції.

Члени клубу не просто платять внески і копають все підряд. Вони ведуть просвітницьку роботу. Контачат з істориками в вузах і музейними працівниками, знімають відеоролики і знімаються в сюжетах телекомпаній і блогерів. Транслюють цінності Камрада: збереження історії, дбайливе ставлення до посівів, дружелюбність, дотримання законів.


Iнтер

Коли ведуча програми Ранок на Iнтер Дарина Вікнянський вирішила підзаробити пошуком скарбів, вона прийшла в клуб «Камрад». І її взяли на коп. Точно так же на коп можуть взяти будь-якого зацікавленого в пошуку скарбів людини, дадуть спробувати різні прилади, розкажуть, як правильно ходити, як правильно копати, де можна шукати.

Дарині пощастило - разом з камрадами вона знайшла монети: поради, ходячкі, і навіть одну імперію. А ще їй попалася гудзик.

На жаль, Дід Хабар не забезпечив сохран, тому за всю жменьку дали всього лише п'ять гривень. І ще п'ять - за гудзик.


Громадьске ТВ

Ключова фігура Камрада - Олексій Самков. Він настільки асоціюється з клубом, що і його називають Камрад. Або Олексій назвав своє улюблене дітище Камрад, тому що його так називали - вже ніхто не пам'ятає, та й не в цьому справа. Олексій - хрещений батько української аматорської археології, популяризатор і ентузіаст кладоискательства.

Про пошук скарбів Камрад і розповідає ведучому «Громадьске ТВ» в довгому інтерв'ю. Цікаво, що гордість Олексія - не золото, що не старовинні монети. А пломби - залізничні вагонні, митні, фабричні - ними опечатувалися ящик з товаром. Камрад в інтерв'ю демонструє знання історії України - їх волею-неволею отримує будь-який шукач скарбів. А більш успішний на цьому терені допитлива людина, який спочатку вивчає історію і лише потім бере в руки металодетектор.

Розповідає Олексій і про клуб Камрад. Про зльотах шукачів скарбів з усієї України та країн Східної Європи - камрадфестах. Такий движуху більше ніхто не робить. У археологів-любителів на камрадфестах є можливість відчути себе не просто одинаком з металошукачем, а частиною великої спільноти таких же романтиків. Кладоискательство - це більше про романтику, ніж про якесь реальне збагачення. Є окремі випадки, але в масі прогулянки по полях і лісах на кшталт збирання грибів. Таке тихе хобі на свіжому повітрі.

Про багато іншого розповідає Камрад: про задобрювання Діда Хабара, про відносини з офіційною археологією і культурою. Відповідає і на питання, яке виникає у всіх, хто його бачить: що з шиєю, чому Камрад постійно носить хустку, шарф або бандану. Заходить мова і про реабілітації та соціалізації поранених і контужених військовослужбовців через пошук скарбів. Дуже об'ємне, цікаве і живе інтерв'ю вийшло в «Програмі Альберт».


1+1, программа Грошi

У цьому сюжеті про чорних копачів Камрад Самков виступив експертом. Коротко: на території об'єкта культурної спадщини пильні громадяни сфотографували людей з металошукачами в розкопі.

Далі детектив розкручується: хто це, чому копали, хто копав?

Олексій дає оцінку металошукачів, які були у «збирачів металобрухту», а також зауважує те, чого не зрозуміли детективи: розкоп виконаний важкою технікою. Схоже, шурфів цілеспрямовано, і воно того варте.

Програма витягує в публічний простір аукціон Violity і незаконні оборудки на ньому. Камрад виступає на стороні добра, проти чорних копачів.


ICTV, программа Секретний Фронт

Олексій Самков виступив в ролі експерта та в цій телепередачі. Крім нього в передачі взяв участь шукач скарбів Андрій Тараненко його карликова такса Грета. Андрій розповів про свою команду шукачів скарбів, про участь в відмінних камрадфестах, про пошук коштовностей. Кумедний факт: Грета навчилася знаходити і викопувати монетки без всякого металошукача. У неї нюх на метал, буквально.

https://ictv.ua/ua/videos/ukrayina-raj-dlya-shukachiv-zolota-yak-polyuvati-na-skarbi-sekretnij-front-11-09-2019/


UA: Перший, програма Київський ранок

Олексій Самков і Олексій Сітков принесли в студію два металошукача, різні знахідки. Розповіли провідним і глядачам передачі як визначити місце пошуків, що можна знайти. Монетки - це зрозуміло, але Олексій показав інші свої знахідки: хрести, ремінні пряжки. Принесли камаради і свою перспективну розробку: котушку з вбудованим блоком обробки сигналу, як блоку управління для якої можна використовувати смартфон - прототип, який справив фурор на профільній виставці в Лас-Вегасі.

Олексій під акомпанемент укулеле виконали дуетом скарбів пісню. Знайомство з камрад, з камрадфестамі, з скарбів клубом пройшло в теплій, дружній і веселій обстановці. Камради ще раз показали: шукач скарбів - не похмура руйнач могил в камуфляжі, а компанійський, добра людина.


Радіо Європа Плюс

Відео радіоефіру Європи плюс. Олексій Самков представляє клуб Камрад, камрадфест 2017 року, анонсує рекорд України - найдовшу ланцюг, складену з металошукачів.

Дуже доброзичливий розмову двох харизматичних людей про пошук скарбів, про романтику. Олексій Самков розповів, як ще в 2007 році купив перший металошукач і почав об'єднувати навколо себе захоплених людей, що шукають, що знаходять, чи можна розбагатіти - дуже цікавий жива розмова.


Камрад В Англії

Бажаючим послухати французьку мову, подивитися на настройки, які дозволяє зробити блок управління французького металошукача - велкам. Підписуйтесь на паблік клубу «Камрад» в соцмережах, беріть участь в щотижневих ефірах з розіграшами призів.


Камрад в Європі

Репортаж Олексія Самкова з Зёйдбрука, що в Нідерландах. Там проходило «велике ралі» - так називають зліт шукачів скарбів Європи. Організатори розіграли 29 металодетекторів, 11 пінпоінтеров і багато різного Мерч.

Олексій показує зліт очима звичайного учасника. Проходить на виставку, знімає поле для тест-драйву металошукачів, показує стенди компаній в павільйоні. Крім виробників металошукачів на ралі представлено різне спорядження - наприклад, для підводного пошуку, одяг, рюкзаки та сумки - цікаво побачити такий фестиваль зсередини.

У будь-яких публікаціях, в будь-яких інтерв'ю клуб Камрад і його глава і ідейний натхненник Олексій Самков транслюють: культурні, організовані шукачі скарбів шанують закон. Шукачі скарбів допомагають офіційної археології. Шукачі скарбів доброзичливі. Олексій несе культуру приладового пошуку в публічне поле. І це у нього чудово виходить.


Камрад
вулиця Дмитра Луценка, 12, Київ, Украина, 03193 01000 Киев
0800334617, mykamrad@gmail.com