Посвідчення учасника пошуково-історичного клубу

Кожен шукач скарбів у своїй практиці стикався з господарями землі, з правоохоронними органами, з музейними працівниками. Хтось заздалегідь домовляється про те, що буде копати, хтось сподівається на авось. І в тому і в іншому випадку відношення до копачів залежить від його статусу.

У звичайного археолога-аматора ніякого статусу немає. Він - просто людина з металошукачем, якому ніхто не зобов'язаний давати дозвіл на розкопки, повідомляти цікаві факти, показувати місця, де можна пошукати реліквії, не вступаючи в конфлікт з законом.

Статус шукача скарбів змінюється, коли він вступає в офіційну організацію. Він відразу стає майже офіційною особою з офіційним посвідченням. Не просто якимось там «чорним копачів», а учасником зареєстрованої в Міністерстві юстиції України громадської організації.

Громадянське об'єднання «Пошуково-історичний клуб« Камрад »- і є та сама громадська організація. Камрад запрошує вступати до своїх лав усіх любителів приладового пошуку в Україні, які підтримують його статутні цілі: цивілізований пошук, сприяння офіційній археології та бійцям пошукових загонів, які встановлюють особи і ховають полеглих воїнів.

Отримуючи посвідчення «Камрада», шукач скарбів заповнює анкету. Вказує свої персональні дані, модель металошукача і котушки, основний напрямок пошуку: пляжний, по старине, по війні, по монетам. Але це не головне. Вступаючи в клуб, археолог-любитель повинен прочитати 4 документа.
Сучасний порядок пошуку, ексгумації та перепоховання останків загиблих у війнах, при депортації і в результаті політичних репресій - затверджений наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства № 193 від 09 червня 2006 року.


Закон України «Про охорону культурної спадщини».


Кодекс України про адміністративні правопорушення, стаття 104 - відповідальність за порушення посівів та інший шкоду сільгоспвиробникам.
 Кримінальний Кодекс України від 05 квітня 2001 року, статті 185 - крадіжка, 252 - розкопки в заповідниках, 263 - незаконний обіг зброї і боєприпасів, 297 - наруга над могилами, 298 - псування пам'яток історії та культури.

Підписуючи анкету, шукач скарбів зобов'язується не порушувати перераховані закони.

На копі або перед копом, на етапі переговорів, посвідчення діє на людей заспокійливо. Не якийсь там «чорний копач», мисливець за зброєю і осквернитель могил приїхав, а учасник історичного клубу. Ставлення змінюється - а це головне. Навіть зубожілий фермер може відмовити в пошуку на зораному полі, тому що так захотіла його ліва п'ятка. А при наданні дозволу людині з посвідченням «Камрада» фермер відчуває причетність до історії, до науки. Нехай навіть копач просто шукає монетки заради фана, в колекцію.

Музейні працівники розкажуть колезі-любителю більше, ніж простому відвідувачу музею, порадять, де можна пройтися з металошукачем так, щоб і в конфлікт з законом і місцевим населенням не вступити, і знайти щось цікаве.

У той же час, якщо поліція затримає копача з посвідченням «Камрада» і лопатою на об'єкті культурно-історичної спадщини, покарання може бути навіть суворіше - в самому посвідченні написано, що учасник клубу зобов'язався дотримуватися законів України.

А ось при пошуках в місцях з неясним статусом - в списку культурно-історичної спадщини ділянки пошуку немає, сільське господарство на ньому не ведеться, видимих ​​слідів людської життєдіяльності старше 100 років не спостерігається - посвідчення допоможе в поясненнях і з власником землі, і з поліцією. Камрад з посвідченням «Камрада» завжди може процитувати закон і пояснити, що конкретно він шукає, чому саме в цьому місці і чому це законно. Особливо, якщо камрад не нехтує спілкуванням з місцевими краєзнавчими музеями, знає імена співробітників і їх телефони. Природно, камрад не залишає ямки, акуратно засинає їх - інакше словами про цивілізованому пошуку ніхто не повірить.

Пошуково-історичний клуб «Камрад» веде популяризаторську роботу. Головне щорічний захід в ній - це фестиваль шукачів скарбів «Камрадфест». На свіжому повітрі, на обладнаній території збираються любителі приладового пошуку з усієї України, країн ближнього і далекого зарубіжжя. Камрадфест - це сімейний захід для захоплених людей. У програмі і змагання: пошук жетонів, метання лопатки на дальність, інші цікаві активності, і, наприклад, рекорди. Найдовша в Україні ланцюг з металошукачів - один з них. Призи вражають уяву. Мало того, що розігрується кілька гідних МД, в призах бувають навіть автомобілі! А вже Мерч - кепки, хабарніци, сумки- «кенгуру» - роздають, не економлячи.

Внески в Пошуково-історичному клубі «Камрад» складають 800 гривень. Що отримує учасник за ці гроші, крім красивого посвідчення з тризубом князя Володимира на обкладинці?

Перше. Юридичний супровід в разі будь-яких необґрунтованих (по секрету - і обґрунтованих теж) претензій МВС України до шукачеві скарбів. У клубі є штатний юрист.

Друге. Участь в закритих чатах, загальних і по територіях. У них можна домовитися про тимчасове обміні устаткуванням, про спільне копі, обговорити інші нагальні скарбів питання.

Третє. ВІП-умови на камрадфестах. Кращі місця, розіграш ексклюзивних призів за номерами посвідчень, безперешкодний вхід в закриті зони фестивалю. Наприклад, можна поспілкуватися за сценою з запрошеними артистами.

Четверте. Посвідчення дає почуття спільності з величезним братством українських шукачів скарбів. У пошуково-історичний клуб «Камрад» вступило понад 6000 чоловік - ціла армія захоплених загальним хобі людей.

«Камрад» чекає камрадів. І завжди камрада радий. Приходь, вступай, отримуй своє посвідчення.
Камрад
ул. Дмитрия Луценко, 12 Киев, Украина 01000 Киев
  • -
  • -
  • 0800334617, mykamrad@gmail.com UAH https://kamrad.ua/image/catalog/logo-t-ukr2.png https://kamrad.ua/image/catalog/logo-t-ukr2.png